Kariera dwutorowa 2023 – od zawodnika do trenera

12/07/23
Post picture

Zawodniku / Zawodniczko Kadry Narodowej, 

powracamy do Was z programem Kariery Dwutorowej, czyli specjalną ofertą szkoleniową z myślą o Waszej przyszłej pracy zawodowej. W ramach programu, finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, będziecie mieć szansę wziąć udział w specjalnej edycji kursów instruktorskich, dedykowanej wyłącznie obecnym zawodnikom Kadry Narodowej.  
 
Ukończenie kursu będzie równoznaczne ze zdobyciem Kwalifikacji Instruktorskich Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, które są niezbędne do podjęcia pracy w lekkoatletycznych klubach sportowych czy prowadzenia własnych zawodników. 

Wymogi: 
Do programu mogą przystąpić tylko osoby spełniające poniższe kryteria: 

  • ukończone 18 lat 

  • posiadanie wykształcenia min. średniego 

  • bycie członkiem Kadry Narodowej w roku 2023 

 Opis programu: 

W ramach programu odbędzie się specjalnie zorganizowana edycja kursów Instruktorskich przeznaczona tylko dla zawodników Kadry Narodowej. Kursy przyjmą formę intensywną tzn. przez 10 dni z rzędu odbywać się będą zajęcia teoretyczne i praktyczne z poszczególnych konkurencji lekkoatletycznych. Do wyboru będzie jedna z trzech lokalizacji (Cetniewo, Karpacz, Kielce). Obecność na wszystkich blokach będzie obowiązkowa bez możliwości opuszczenia jakichkolwiek zajęć. 
 
W ramach programu uczestnik ma zapewnione: 
- udział w kursie, 
- dostęp do materiałów dydaktycznych na platformie szkoleniowej,  
- 2 książki, 
- przystąpienie do egzaminu, 
- wydanie kwalifikacji (dyplomu oraz rocznej licencji po zdanym egzaminie). 
 
Cel: 
Celem programu jest wsparcie obecnych zawodników w uzyskaniu kompetencji i kwalifikacji poszukiwanych na obecnym rynku pracy oraz ułatwienie startu kariery zawodowej po zakończeniu kariery zawodniczej lub jeszcze w trakcie jej trwania. 

Zdobyta w trakcie trwania kariery zawodniczej wiedza jest niezwykle cenna, a wsparta dodatkową wiedzą teoretyczną i praktyczną przekazaną przez Trenerów klasy Pierwszej oraz Mistrzowskiej w czasie trwania kursu zapewni solidne podłoże do rozpoczęcia pracy jako instruktor lekkiej atletyki. 
Doświadczenie zdobywasz już teraz, kwalifikacji też nie odkładaj i dziel się wiedzą z młodszym pokoleniem!  
 
Uwaga formularz ze zgłoszeniami będzie otwarty do 31 lipca!  
 
 link do formularza: https://forms.office.com/e/ijRhSC8fg8

Program Kariery Dwutorowej dofinansowano ze środków budżetowych, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Back to news