Jakub Adamczyk

Przez lata zawodnik Polonii Warszawa specjalizujący się w biegu na 400 metrów przez płotki. Obecnie łączy pracę zawodową jako nauczyciel akademicki w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie ze startami w kategorii Mastres.

Mistrz świata (2015, 2023) i Europy (2019) w biegu na 400 m przez płotki w kategorii mastersów. Autor i współautor prawie 150 opublikowanych artykułów.

Konsultant naukowo-metodyczny PZLA, współautor systemu eTRENER oraz lektor European Athletics.Wykładowca na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach. Autor koncepcji SYRN (Secure Your Recovery Needs) we wspomaganiu regeneracji wysiłkowej.

Klasa trenerska Trener Klasy Pierwszej
Blok konkurencji / specjalizacja Sprint, biegi przez płotki
...

Artur Błasiński


Motto: "Dwóch najpotężniejszych wojowników to cierpliwość i czas."

Jako zawodnik w latach 1991-2005 był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w biegach średnich i długich. Reprezentant Polski oraz członek kadry narodowej.

Od lat związany z mazowiecką i radomską lekkoatletyką. Pracuje jako trener, wykładowca akademicki, organizator licznych wydarzeń sportowych oraz koordynator programów młodzieżowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Animator i propagador lekkoatletyki w Radomiu. Wykładowca i prelegent z dziedziny teorii sportu dla takich podmiotów jak RODoN, MCDN, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Polski Związek Piłki Nożnej.

Ukończył kursy PZLA, PZPN oraz FIFA.

Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia w pracy zawodowej. Wychowawca wielu czołowych polskich zawodników, nie tylko specjalizujących się w biegach.

Klasa trenerska Trener PZLA
Blok konkurencji / specjalizacja Biegi średnie i długie
Adam Gębski

Adam Gębski


Motto: "Trzy dni trenuj talenty, dwa dni szukaj nowych."


Związany z warszawską "Królową Sportu" od 1996 roku. Nauczyciel w 59. Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Warszawie oraz trener skoku o tyczce i wielobojów.

Menadżer sportu, instruktor podnoszenia ciężarów i kulturystki - jego mentorem i wychowawcą, z tego zakresu, był mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów Waldemar Baszanowski.

Koordynator programów młodzieżowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz współorganizator badań somatycznych i motorycznych dla zawodników zaplecza kadry narodowej. Wykładowca na kursach kwalifikacyjnych organizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Od 2018 r. pełni służbę wojskową w Kompanii Saperów 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, gdzie oprócz obowiązków minersko-saperskich realizuje także zadania związane z kontrolą sprawności fizycznej żołnierzy wojska polskiego oraz doskonaleniem ich umiejętności strzeleckich, jako instruktor i prowadzący strzelania bojowe.

Klasa trenerska Trener Klasy Mistrzowskiej
Blok konkurencji / specjalizacja Skok o tyczce, wieloboje
...

Janusz Iskra

Od lat związany z Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Politechniką Opolską. Autor licznych opracowań naukowych poświęconych lekkoatletyce ze szczególnym uwzględnieniem biegu na 400 metrów przez płotki.

Jako trener doprowadził w 1998 roku Pawła Januszewskiego do rekordu Polski oraz złotego medalu mistrzostw Europy w Budapeszcie w biegu na 400 metrów przez płotki. Był także szkoleniowcem innych cenionych zawodników m.in. Zuzanny Radeckiej.

Klasa trenerska Trener Klasy Mistrzowskiej
Blok konkurencji / specjalizacja Sprint, biegi przez płotki
Robert Kędziora

Robert Kędziora


Motto: "Nie każdy może być wielkim zawodnikiem, ale wielki zawodnik może objawiać się w każdym."


Szkoleniowiec kadry narodowej, od lat związany z 59. Liceum Ogólnokształcącym im. Kusocińskiego w Warszawie, gdzie obecnie piastuje stanowisko wicedyrektora ds. sportu.

Specjalista od biegów sprinterskich oraz płotkarskich. Wśród jego najbardziej znanych podopiecznych można wymienić olimpijkę z Pekinu Joannę Kocielnik, halowego mistrza świata w biegu rozstawnym 4 x 400 metrów Patryka Adamczyka, mistrzynię Europy w sztafecie Martynę Dąbrowską. Obecnie z sukcesami szkoli m.in. Annę Marię Gryc i Izabelę Smolińską - zawodniczki rywalizujące w biegu na 400 metrów przez płotki - oraz Weronikę Bartnowską, czyli dwukrotną medalistkę uniwersjady z 2023 roku.

Klasa trenerska Trener Klasy Pierwszej
Blok konkurencji / specjalizacja Sprint, biegi przez płotki

Krzysztof Kisiel

Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Jako szkoleniowiec prowadził zajęcia z grupami młodzieżowymi już podczas studiów. Specjalizuje się w konkurencji chodu sportowego, z którym jest związany od 1965 roku, najpierw jako zawodnik, a później również szkoleniowiec i działacz. Czynny trener prowadzący aktualnie szkolenie chodziarzy od kategorii młodzika do seniora.

Od 1977 roku trener reprezentacji narodowej juniorów i seniorów w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Jego wychowankowie zdobywali medale na mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych, a podopieczni w kadrze narodowej na Igrzyskach Olimpijskich, mistrzostwach świata, mistrzostwach kontynentu, a także w rozgrywkach pucharowych świata i Europy.

W latach 1975-2000 członek zarządu Kaliskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. W latach 1996-2008 członek Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Od 2006 członek Zarządu Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki. Uczestnik sześciu edycji Igrzysk Olimpijskich, począwszy od Barcelony 1992 do Londynu 2012, oraz kilkudziesięciu edycji mistrzostw świata seniorów, licząc od Tokio 1991 do Budapesztu 2023.

Członek Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Komisji Statystycznej i Historycznej PZLA. Współpracuje z Uniwersytetem im. Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy. Autor ponad 100 opracowań naukowych poświęconych historii lekkiej atletyki oraz teorii i metodyce treningu chodu sportowego. Doktor nauk o kulturze fizycznej.

Klasa trenerska Trener Klasy Mistrzowskiej
Blok konkurencji / specjalizacja Biegi długie, chód

Zbigniew Król

Ukończył studia na Politechnice Krakowskiej, jednak od połowy lat 90. jest trenerem kadry lekkoatletycznej. Od 1990 roku jego zawodnicy zdobyli 25 medali mistrzostw Europy i świata (w hali oraz na stadionie), a także Igrzysk Olimpijskich. W gronie medalistów znaleźli się Zbigniew Janus, Małgorzata Rydz, Wojciech Kałdowski, Paweł Czapiewski, Wioletta Janowska/Frankiewicz, Lidia Chojecka, Katarzyna Broniatowska, Adam Kszczot oraz Patryk Dobek.

Od ponad 50 lat na igrzyskach startują trenowani przez niego zawodnicy (w biegach na 800 i 1500 metrów, w maratonie oraz na dystansie 3000 metrów z przeszkodami).

Klasa trenerska Trener Klasy Mistrzowskiej
Blok konkurencji / specjalizacja Biegi średnie

Aleksander Matusiński

Twórca sukcesów mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów Justyny Święty-Ersetic. 
Doprowadził polską sztafetę kobiet 4 x 400 metrów - słynne Aniołki Matusińskiego - do zdobycia licznych medali międzynarodowych imprez mistrzowskich ze srebrnym medalem olimpijskim na czele. 

Pracownik naukowy Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Klasa trenerska Trener Klasy Mistrzowskiej
Blok konkurencji / specjalizacja Sprint

Tadeusz Osik

Związany z poznańską lekkoatletyką. Wychowawca wielu znakomitych sprinterów m.in. Ryszarda Pilarczyka. Jako trener kadry święcił sukcesy z reprezentacyjną sztafetą 4 x 100 metrów mężczyzn.

Aktywnie działa w struktrach lekkoatletycznych m.in. piastując stanowisko wiceprezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Klasa trenerska Trener Klasy Mistrzowskiej
Blok konkurencji / specjalizacja Sprint
...

Mirosław Piątek

Pracownik naukowy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku.

Trener konkurencji rzutowych. Autor licznych publikacji naukowych.

Klasa trenerska Trener Klasy Mistrzowskiej
Blok konkurencji / specjalizacja Rzuty

Mikołaj Rosa

Trener związany m.in. z klubem Skra Warszawa. Pracownik Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Szkoleniowiec rzutu młotem. Wśród jego podopiecznych są m.in. Aleksandra Śmiech, uczestniczka lekkoatletycznych mistrzostw świata i medalistka uniwersjady oraz Dawid Piłat - polska nadzieja na kolejne sukcesy w męskim rzucie młotem.

Klasa trenerska Trener Klasy Pierwszej
Blok konkurencji / specjalizacja Rzuty
Piotr Rostkowski

Piotr Rostkowski

Dwukrotny mistrz Polski w biegu na 1500 metrów oraz rekordzista kraju na tym dystansie. Po zakończeniu kariery czołowy polski szkoleniowiec. Do sukcesów sportowych doprowadził m.in. swoją żonę Annę, olimpijkę z Pekinu oraz medalistkę halowych mistrzostw Europy i uniwersjady. Od 2020 roku prowadził duet znakomitych polskich średniodystansowców: Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego.

Pracuje z młodzieżą w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

Klasa trenerska Trener Klasy Mistrzowskiej
Blok konkurencji / specjalizacja Biegi średnie, biegi długie
Maciej Topolewski

Maciej Topolewski

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Pracownik naukowy AWF w Warszawie. W 2019 roku był współzałożycielem KS Czempion Warszawa. Obecnie jest jego prezesem i trenerem zawodników, którzy zdobywają medale na wielu imprezach sportowych. Od 2020 roku związany jest także z klubami AZS-AWF Warszawa i UKS Gepard Warszawa.

Jako zawodnik uprawiał rzut oszczepem doprowadzając rekord życiowy do poziomu ponad 74 metrów.

Klasa trenerska Trener PZLA
Blok konkurencji / specjalizacja Rzuty
Kazimierz Zięcina

Kazimierz Zięcina

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.

Jako zawodnik uprawiał skok wzwyż doprowadzając rekord życiowy do poziomu 2.20 m. Jego trenerami byli Feliks Błaszczak, Edward Hatala oraz Tadeusz Makaruk.

Od 1997 roku trener lekkoatletyczny w Siedlcach. Od 1998 do 2007 prowadził kadrę wojewódzką w skoku wzwyż, w dal oraz w trójkoku. Od 2007 roku szkoleniowiec kadry narodowej U20, gdzie miał pod opieką m.in. Annę Ksok, Norberta Kobielskiego, Wojciecha Theinera czy Sylwestra Bednarka. W klubie trenował m.in. rekordzistę Polski juniorów w skoku w dal Tomasza Jaszczuka.

Klasa trenerska Trener PZLA
Blok konkurencji / specjalizacja Skoki / skok wzwyż