Kids' Athletics

20/06/24
Post picture


Kids' Athletics to bezpłatny i ekscytujący program, który ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży na całym świecie do ruchu! Program wykorzystuje siłę lekkoatletyki, aby inspirować dzieci i młodzież, niezależnie od tego, gdzie się znajdują, do większej aktywności, rozwijania swoich umiejętności i pewności siebie oraz do łączenia się ze sportem na całe życie.

Co to jest Kids' Athletics?

Kids' Athletics to jeden z największych oddolnych programów rozwojowych w świecie sportu. Został stworzony w 2002 r., a w 2021 r. został kompleksowo poddany przeglądowi i aktualizacji oraz udostępniony cyfrowo, aby był jeszcze bardziej inkluzywny, elastyczny i przyjemny dla młodych ludzi i praktyków.

Program został wdrożony przez ponad 100 federacji członkowskich i osiągnął szacunkową łączną widownię ponad 13 milionów dzieci i młodzieży.

Opracowany przez trenerów, nauczycieli i młodych ludzi na całym świecie, Kids' Athletics oferuje wyjątkową zabawę, inspirujące i wysokiej jakości doświadczenie dla dzieci w wieku od czterech do 14 lat.

Wartościami są: szacunek, determinacja, przyjaźń i duma. Dzieci i młodzież proszone są o refleksję nad tymi wartościami przez cały czas trwania programu.

 Dla kogo?

Kids' Athletics jest dla każdego, ponieważ wszyscy urodziliśmy się, aby się ruszać! Za pomocą szeregu zasobów wspieramy społeczność:

  • Praktycy – wszyscy trenerzy, nauczyciele, wolontariusze i rodzice, którzy chcą zaangażować dzieci i młodzież w przyjemne zajęcia sportowe. Obejmuje to dostawców lekkoatletycznych oraz tych, którzy zapewniają szereg zajęć sportowych i fizycznych.
  • Uczestnicy – wszystkie dzieci i młodzież w wieku od czterech do 14 lat. Obejmuje to tych, którzy biorą udział w różnych zajęciach oraz tych, którzy szczególnie interesują się lekkoatletyką.

Dołącz do nas!

Opracowany przez nauczycieli, trenerów i młodych ludzi na całym świecie, Kids' Athletics zapewnia łatwe w użyciu zasoby dydaktyczne i oferuje wyjątkowo zabawne, inspirujące i wysokiej jakości doświadczenie dla dzieci i młodzieży w wieku od czterech do 14 lat. Zajęcia rozwijają umiejętności ruchowe, które są fundamentalne dla lekkoatletyki, poprzez zabawę i gry towarzyskie, a także oferują możliwości wprowadzenia dyscyplin lekkoatletycznych i wyczynowej lekkoatletyki.

Dzieląc się naszym entuzjazmem i doświadczeniem, stworzymy globalny ruch, który umieści dzieci i młodzież w centrum lekkoatletyki, a lekkoatletykę w centrum zdrowia i sprawności społeczności.

Zarejestruj się teraz, aby stać się częścią naszej globalnej społeczności Kids' Athletics i uzyskać dostęp do naszych bezpłatnych zasobów i ekskluzywnych możliwości.


zarejestruj się do programu

Back to news