Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że sukcesywnie będziemy odsłaniać profile kolejnych wykładowców, których będziemy mieli okazję gościć podczas konferencji, która odbędzie się w dniach 5-6 października 2024 roku w Warszawie.
Zapisy na stronie https://tiny.pl/jchw0yr8
|
Don Babbitt jest trenerem specjalizującym się w rzutach z ponad 40-letnim doświadczeniem. Obecnie pełni funkcję trenera na Uniwersytecie w Georgii (University of Georgia), a od 2010 roku jest redaktorem CSCS ds. konkurencji rzutowych w World Athletics. W ramach studiów licencjackich ukończył Biologię na UCLA, a magisterskich Nauki o sporcie na Cal State Los Angeles. Obecnie kończy doktorat z Pedagogiki sportowej na University of Georgia. Jako trener doprowadził swoich zawodników do najważniejszych międzynarodowych imprez we wszystkich czterech konkurencjach rzutowych. Sportowcy ci zdobyli łącznie 24 medale. Najbardziej znanymi są: Mistrz Olimpijski w pchnięciu kulą z 2004 roku - Adam Nelson i Mistrz Świata w pchnięciu kulą na świeżym powietrzu z 2007 roku - Reese Hoffa.
|
|
Karolina Stępień jest lekarką, specjalistką ortopedii z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Zawodowo związana jest ze Szpitalem Carolina i Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej, gdzie zajmuje się sportowcami kadry narodowej w dyscyplinach olimpijskich. Regularnie pracuje jako lekarz reprezentacji Polski na imprezach międzynarodowych, była m.in. szefową Misji Medycznej na Igrzyskach Paralimpijskich w Paryżu.
|
|
Artur Gołaś jest prof. nadzw. AWF – dr hab. nauk o kulturze fizycznej, absolwentem 7 kierunków studiów podyplomowych (m.in. przygotowania motorycznego, żywienia, odnowy biologicznej). Posiada kwalifikacje trenera II klasy boksu, trenera EEG-biofeedback. Na co dzień pełni funkcję kierownika Pracowni Ćwiczeń Oporowych AWF Katowice, kierownika Zakładu Teorii Sportu oraz prezesa Polskiego Towarzystwa Usprawnienia Motorycznego. W pracy naukowej oraz dydaktycznej zajmuje się przygotowaniem motorycznym, analizą aktywności mięśniowej oraz wzorcami ruchu, analizą żywienia oraz szeroko rozumianym usprawnieniem motorycznym. Jego dorobek naukowy obejmuje 74 artykuły z IF (h-index: 25).
|
|
Hubert Makaruk jest prof. AWF – dr hab., ekspertem w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej. Od ponad 20 lat zajmuje się badaniami naukowymi z obszaru lekkiej atletyki, treningu plyometrycznego i nauczania umiejętności ruchowych. Obecnie pełni funkcję kierownika Zakładu Lekkiej Atletyki w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie – w Filii w Białej Podlaskiej. Jest autorem ponad 80 publikacji naukowych, prelegentem konferencji krajowych i międzynarodowych. Jego badania nad treningiem plyometrycznym oraz koncentracją uwagi zaowocowały licznymi publikacjami oraz nowatorskimi rozwiązaniami w zakresie planowania, realizacji i kontroli treningu sportowego. Profesor Makaruk aktywnie współpracuje z Ministerstwem Sportu i Turystyki. W przeszłości był zawodnikiem i trenerem kadry narodowej w skoku w dal, w tym finalistą mistrzostw Europy juniorów. Jego podopieczni zdobyli ponad 20 medali mistrzostw Polski oraz uczestniczyli w mistrzostwach Europy i uniwersjadach.
|
(Edytowany przez Dominika Jędrzejczyk - pierwotnie wysłano wtorek, 3 września 2024, 11:20)
(Edytowany przez Dominika Jędrzejczyk - pierwotnie wysłano wtorek, 3 września 2024, 11:20)