Poznaj wykładowców 2 edycji High Performance Training
23/09/24
Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że sukcesywnie będziemy odsłaniać profile kolejnych wykładowców, których będziemy mieli okazję gościć podczas konferencji, która odbędzie się w dniach 5-6 października 2024 roku w Warszawie.
Zapisy na stronie https://tiny.pl/jchw0yr8
Don Babbitt jest trenerem specjalizującym się w rzutach z ponad 40-letnim doświadczeniem. Obecnie pełni funkcję trenera na Uniwersytecie w Georgii (University of Georgia), a od 2010 roku jest redaktorem CSCS ds. konkurencji rzutowych w World Athletics. W ramach studiów licencjackich ukończył Biologię na UCLA, a magisterskich Nauki o sporcie na Cal State Los Angeles. Obecnie kończy doktorat z Pedagogiki sportowej na University of Georgia. Jako trener doprowadził swoich zawodników do najważniejszych międzynarodowych imprez we wszystkich czterech konkurencjach rzutowych. Sportowcy ci zdobyli łącznie 24 medale. Najbardziej znanymi są: Mistrz Olimpijski w pchnięciu kulą z 2004 roku - Adam Nelson i Mistrz Świata w pchnięciu kulą na świeżym powietrzu z 2007 roku - Reese Hoffa.
|
|
Josef Karas jest absolwentem Kansas State University. Studia pierwszego stopnia ukończył m.in z zakresu kinezjologii. Josef specjalizuje się w fizjologii sportu, psychologii sportu i biomechanice. Posiada kwalifikacje trenera wydane przez Czeski Związek Lekkiej Atletyki. Szkolony przez wybitnych trenerów, takich jak Cliff Rovelto, Rana Reider i Ludvik Svoboda.
Do osiągnieć trenerskich Josefa należą medale zawodników zdobywane m.in na mistrzostwach Europy (Radek Juska - srebro z wynikiem 8.10. na Halowych Mistrzostwach Europy w Pradze 2015), uniwersjadach i mistrzostwach świata, w tym złoto na Mistrzostwach Świata U20 w Limie w 2024 roku (Tomas Järvinen - złoto w wieloboju, w dal uzyskał wynik 7.77m). Ponadto Josef pełnił funkcje trenera reprezentacji Czech na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, Tokio i Paryżu.
|
|
Louis Heyer na co dzień trenuje i mieszka w Bienne (Szwajcaria). Posiada tytuł magistra z nauk o sporcie i fizjologii wysiłku fizycznego. Zaczynał w 2009 roku jako trener kadrowy biegów średnich i długich Szwajcarskiej Federacji Lekkoatletycznej, a od 2015 roku jest głównym trenerem tego bloku. Selinę Büchel (1’58.37PB; dwukrotna złota medalistka Halowych Mistrzostw Europy); Gabrielę Gajanovą (1'58.22; srebrna medalistka Mistrzostw Europy w Rzymie). Rozwinął swoją grupę do międzynarodowej grupy zawodniczek biegających na 800m. Wiele jego zawodniczek uzyskało czas poniżej 2:00. Louis pracuje również w Federalnym Biurze Sportu w Magglingen (SUI) w Departamencie Nauki o Treningu. |
|
Karolina Stępień jest lekarką, specjalistką ortopedii z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Zawodowo związana jest ze Szpitalem Carolina i Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej, gdzie zajmuje się sportowcami kadry narodowej w dyscyplinach olimpijskich. Regularnie pracuje jako lekarz reprezentacji Polski na imprezach międzynarodowych, była m.in. szefową Misji Medycznej na Igrzyskach Paralimpijskich w Paryżu.
|
|
Artur Gołaś jest prof. nadzw. AWF – dr hab. nauk o kulturze fizycznej, absolwentem 7 kierunków studiów podyplomowych (m.in. przygotowania motorycznego, żywienia, odnowy biologicznej). Posiada kwalifikacje trenera II klasy boksu, trenera EEG-biofeedback. Na co dzień pełni funkcję kierownika Pracowni Ćwiczeń Oporowych AWF Katowice, kierownika Zakładu Teorii Sportu oraz prezesa Polskiego Towarzystwa Usprawnienia Motorycznego. W pracy naukowej oraz dydaktycznej zajmuje się przygotowaniem motorycznym, analizą aktywności mięśniowej oraz wzorcami ruchu, analizą żywienia oraz szeroko rozumianym usprawnieniem motorycznym. Jego dorobek naukowy obejmuje 74 artykuły z IF (h-index: 25).
|
|
Hubert Makaruk jest prof. AWF – dr hab., ekspertem w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej. Od ponad 20 lat zajmuje się badaniami naukowymi z obszaru lekkiej atletyki, treningu plyometrycznego i nauczania umiejętności ruchowych. Obecnie pełni funkcję kierownika Zakładu Lekkiej Atletyki w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie – w Filii w Białej Podlaskiej. Jest autorem ponad 80 publikacji naukowych, prelegentem konferencji krajowych i międzynarodowych. Jego badania nad treningiem plyometrycznym oraz koncentracją uwagi zaowocowały licznymi publikacjami oraz nowatorskimi rozwiązaniami w zakresie planowania, realizacji i kontroli treningu sportowego. Profesor Makaruk aktywnie współpracuje z Ministerstwem Sportu i Turystyki. W przeszłości był zawodnikiem i trenerem kadry narodowej w skoku w dal, w tym finalistą mistrzostw Europy juniorów. Jego podopieczni zdobyli ponad 20 medali mistrzostw Polski oraz uczestniczyli w mistrzostwach Europy i uniwersjadach.
|
|
dr Wojciech Waleriańczyk - jest psychologiem sportu, adiunktem w Instytucie Sportu - PIB. W swojej aktywności naukowej skupia się na tematyce osobowości i perfekcjonizmie jako czynnikach wydatnie wpływających na wykonanie sportowe oraz na funkcjonowanie w sporcie. Autor książki "Którędy do Mistrzostwa?". Doktor pełnił funkcję kierownika projektu "Od Paryża do Los Angeles: zrozumieć trajektorię zdrowia psychicznego polskich sportowców wyczynowych i psychologiczne czynniki ryzyka", realizowanego we współpracy pomiędzy @instytutsportu Instytutem Sportu - PIB oraz Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.
|
|
Małgorzata Szewczyk - jest psychologiem, pedagogiem, certyfikowaną psychoterapeutka poznawczo-behawioralną. Absolwentka psychologii klinicznej na Uniwersytecie im A. Mickiewicza w Poznaniu oraz 4 -letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Pracuje z zawodnikami różnych dyscyplin sportowych prowadząc konsultacje indywidualne oraz warsztaty psychologiczne dla zorganizowanych grup. Od 2020 r. współpracuje z kadrą narodową PZLA. W swojej pracy szczególny nacisk kładzie na profilaktykę i optymalizację zdrowia psychicznego.
Grzegorz Więcław – jest certyfikowanym psychologiem sportu Europejskiej Federacji Psychologii Sportu FEPSAC, absolwent wydziału psychologii i komunikacji na Simon Fraser University (Vancouver, Kanada) oraz psychologii sportu i aktywności fizycznej na University of Jyväskylä (Jyväskylä, Finlandia). Obecnie współpracuje m.in. z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, Akademią Piłkarską Piasta Gliwice, Śląskim Związkiem Piłki Nożnej oraz zawodnikami indywidualnymi z różnych dyscyplin sportowych. Pracował także z reprezentacją Polski w rugby na wózkach oraz klubami Plusligi siatkówki, Superligi w piłce ręcznej, Futsal Ekstraklasy, I ligi koszykówki i żużla. Dodatkowo prowadzi warsztaty szkoleniowe, wykłada na uczelniach wyższych, publikuje i tłumaczy teksty związane z psychologią sportu. W 2018 roku wyszła jego pierwsza książka pt. Ile sił w głowie: Psychologiczny niezbędnik biegacza. Obecnie prowadzi autorski kanał podcastowy „Glowa Rządzi”.
|
|
Bartłomiej Michalak - jest absolwentem studiów doktorskich w AWF Warszawa, autorem i współautorem 5 publikacji naukowych i jednej popularnonaukowej. Do głównych zainteresowań naukowych należą: periodyzacje treningu oraz obciążeń treningowych, zastosowania narzędzi do wspomagania regeneracji powysiłkowej; testy oceniające wszechstronne i specjalne przygotowanie motoryczne. Współpracował między innymi z firmą Dreamployed Sp. Z.o.o. będącą właścicielem serwisu i aplikacji Motivato, gdzie pełnił role trenera głównego oraz konsultanta i specjalisty z dziedziny teorii treningu.
|
|
Dr hab. Piotr Żmijewski - jest ekspertem branży sportowej, profesorem w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Naukowiec i dydaktyk, fizjolog i konsultant w zakresie wdrażania osiągnieć nauki do praktyki sportowej. W Legii Warszawa S.A. kieruje centrum badawczo-rozwojowym (CBR) Legia LAB. Koordynuje wykonanie agendy badawczej CBR oraz wdrażania innowacji z ekosystemu krajowego i międzynarodowego. Zajmuje się upowszechnianiem wiedzy eksperckiej wśród interesariuszy sportu i promocją sportowych startupów. W Instytucie Sportu – Państwowym Instytucie Badawczym przez trzy lata zarządzał pionem usług, badań i wdrożeń pełniąc funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Badań i Wdrożeń. Koordynował wspieranie procesu szkolenia zawodników kadry narodowej w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w obszarze naukowo-badawczym na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. W tym Instytucie obecnie pełni funkcję głównego specjalisty ds. zarządzania projektami innowacyjnymi i technologicznymi. Jest redaktorem naczelnym międzynarodowego czasopisma naukowego Biology of Sport, które indeksowane jest wskaźnikiem Impact Factor (IF=4.2).
|
|
Łukasz Jaśkiewicz jest dietetykiem sportowym z 15-letnim doświadczeniem praktycznym w dziedzinie żywienia osób aktywnych fizycznie, antropometrysta sportowy (ISAK). Były lekkoatleta. Współautor rozdziału książki „Dietetyka Sportowa” poświęconej suplementacji w sporcie. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej oraz Akademii Dietetyki Sportowej (2015-2020). Obecnie wykładowca Wydziału Zdrowia Uniwersytetu WSB Merito Gdańsk/Gdynia i kierownik laboratorium dietetyki. Od 2023 r. dietetyk drużyny piłkarskiej Arka Gdynia. Prelegent krajowych i międzynarodowych konferencji w dziedzinie żywienia i suplementacji. Aktualnie kończy doktorat poświęcony obserwacji zmian składu ciała i nawyków żywieniowych piłkarzy.
|
|
Paweł Stempel – jest trenerem przygotowania motorycznego w Polskim Związku Rugby. Wielokrotny Reprezentant Polski w lekkiej atletyce w biegach sprinterskich (z osiągnięciami na arenie międzynarodowej) oraz w rugby 7 w rozgrywkach Championship. Wykładowca AWF Warszawa Filia w Białej Podlaskiej. Specjalista w zakresie kształtowania szybkości, treningu siły oraz przygotowania motorycznego w grach zespołowych. Posiada tytuł Edukatora S&C World Rugby oraz uprawnienia trenerskie w lekkiej atletyce oraz w rugby 7 i 15. Współpracuje z zespołem Mistrzyń Europy w Rugby 7 oraz z wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Polski zarówno w rugby jak i lekkiej atletyce. W pracy naukowej oraz dydaktycznej zajmuje się przygotowaniem motorycznym, kształtowaniem szybkości, wzorców ruchowych oraz dietetyką.
|
|
Anna Kopiczko - jest doktorem habilitowanym w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, profesorem w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Wykładowca antropologii sportu, diagnostyki rozwoju fizycznego sportowców, kinantropometrii. Autorka 118 publikacji naukowych i popularnonaukowych. Członkini European Anthropological Association and International Society of Bone and Soft Tissue Pathology. Zainteresowania naukowe dotyczą uwarunkowań gęstości mineralnej kości wśród zawodników różnych dyscyplin sportu, w różnych lokalizacjach szkieletu, etiopatogeneza osteopenii w sporcie. Certyfikowany expert densytometrii obwodowej i osiowej NORLAND® at Swissray.
|
(Edytowany przez Dominika Jędrzejczyk - pierwotnie wysłano wtorek, 3 września 2024, 11:20)