Za nami konferencja ATHLETICS - HIGH PERFORMANCE TRAINING.

12/10/23
Post picture

OKOŁO 250 UCZESTNIKÓW WZIĘŁO UDZIAŁ W KONFERENCJI ATHLETICS - HIGH PERFORMANCE TRAINING, WSPÓŁORGANIZOWANEJ PRZEZ POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI, KTÓRA ODBYŁA SIĘ 7 I 8 PAŹDZIERNIKA W CENTRUM OLIMPIJSKIM W WARSZAWIE. – WYKŁADY POPROWADZILI CZOŁOWI ŚWIATOWI TRENERZY, KTÓRZY MAJĄ OGROMNE DOŚWIADCZENIE I WIEDZĘ, A NA CO DZIEŃ WSPÓŁPRACUJĄ Z MISTRZAMI OLIMPIJSKIMI – ZAZNACZYŁ DR HAB. PROF. AWF JAKUB ADAMCZYK, PRZEWODNICZĄCY ZESPOŁU NAUKOWO-METODYCZNEGO PZLA. 

Celem wydarzenia było pogłębienie wiedzy w zakresie profesjonalnego treningu, jak i tematów około treningowych. Dwudniowe sympozjum składało się z pięciu sesji: treningowej, medycznej, wspomagania treningu (zakresu biomechaniki, fizjologii), forum trenerów w kontekście sezonu olimpijskiego oraz wystąpień panelowych. Podczas dwudniowej konferencji prelekcje wygłosiło blisko dwudziestu doświadczonych szkoleniowców. W gronie prelegentów nie zabrakło zagranicznych trenerów światowego formatu.

– Zaprosiliśmy do Warszawy trójkę naprawdę cenionych fachowców. Przez dwa dni swoją wiedzą z naszymi trenerami podzielili się szkoleniowcy, którzy na co dzień pracują z zawodnikami samego topu. Był z nami Bułgar Georgi Pomaski, przed laty świetny trójskoczek, który obecnie stoi za wielkimi sukcesami mistrza olimpijskiego w skoku w dal Greka Miltiadisa Tendoglu. Tajniki treningów dyskoboli – Gerda Kantera oraz Daniela Ståhla – zdradził ich szkoleniowiec Islandczyk Vésteinn Hafsteinsson. Myślę, że dużym zainteresowaniem cieszyła się także prelekcja Szwajcara Laurenta Meuwly, który stoi za sukcesami nie tylko holenderskich biegaczek z Femke Bol na czele, ale także naszej Ani Kiełbasińskiej. Jest on uznawany za jednego z najwybitniejszego trenerów sprintu w Europie – skonkludował dr hab. prof. AWF Jakub Adamczyk.

Podróży do Polski i spotkania z naszymi trenerami nie mógł doczekać się już Szwajcar Laurent Meuwly.

– Byłem bardzo podekscytowany przyjazdem do Warszawy i tym, że mogłem podzielić się z polskimi kolegami moją filozofią i strategią szkolenia. Byłem pewien, że będzie to świetne przeżycie i doskonała okazja do wymiany wiedzy – mówił Meuwly.

Oprócz zagranicznych szkoleniowców o naukowym i metodycznym wsparciu treningu mówiło wielu cenionych fachowców z Polski.

– Ta konferencja miała dać przestrzeń dla rozmów i wymiany wiedzy. Chcieliśmy niejako zderzyć spojrzenie polskich szkoleniowców z myślą trenerską z zagranicy – podkreślał Łukasz Majewski, koordynator ds. kształcenia trenerów w Polskim Związku Lekkiej Atletyki i inicjator projektu LAkademii.

galeria zdjęć z konferencji


Back to news